سودآورترین بازارها و فرصت های سرمایه گذاری سال۹۷

سودآورترین بازارها و فرصت های سرمایه گذاری سال97

امروزه اقتصاد ایران شرایط متفاوتی را نسبت به قبل دارد  و این شرایط سبک متفاوتی از مدیریت می خواهد.

 

سبک مدیریت قبلی کسب و کار دیگر جواب گو نیست

شاید شما زمانی محصولی را می خریدید و با فروش آن شرکت شما به سوددهی می رسید و این سود دهی از مقدار تورم آن سال بدست می آمد.ولی دیگر آن تورم کالایی وجود ندارد و شما باید سبک جدیدی از مدیریت را بکار بگیرید.

مدیران امروزه که میتوانند شرکت خود را به سوددهی برسانند یا سرمایه گذارانی که میخواهند سرمایه گذاری بهتری بکنند باید بدانند که عایدی از طریق تورم دیگر نمی توانند داشته باشند و از این به بعد سود دهی از هوش و ذکاوت مدیر می آید.

مدیر یا سرمایه گذار باهوش کسی است که از تمام جوانب کسب و کارش خبر دارد و می تواند تمام مسایل را تحلیل کند و بر اساس این تحلیل ها موارد را پیگیری کند و بتواند سرمایه گذاری بهتری انجام دهد.

 

سال97 سال مشکلات اقتصادی

سال 97 سالی است که اگر شما با هوش باشید و اطلاعات کافی داشته باشید می توانید از آن بهترین سود را ببرید. چون در این سال همه درگیر با مشکلات اقتصادی هستند و به فکر پیشرفت نیستند و استراتژی بیشتر شرکت ها بقاست نه پیشرفت…

 

 

و به قول مایکل شوماخر:

بهترین زمان برای جلو زدن از رقیب سر پیچ است زیرا در همان زمان همه ترمز میگیرند ولی من گاز می دهم.

مدیر و سرمایه گذار خوب کسی است که بتواند در شرایط بد اقتصادی هم درآمد خود را بالاتر ببرد، زیرا در زمانی که اقتصاد خوب است هرکسی می تواند درآمد کسب کند و سال97 دوره حرفه ای هاست و غیر حرفه ای ها از گود خارج می شوند.

 

اقتصاد سینوسی

شاید نمودار سینوس را یادتان باشد که هم صعود داشت و هم نزول در واقع اقتصاد به مین مدل است یعنی اقتصاد هم صعود دارد و هم نمودار نزول…

برخی افراد در بازار می گویند همیشه شرایط یه این صورت است یعنی کلا اقتصاد نمودار نزولی دارد و اقتصاد در حال سقوط است این کلماتی است که ما هر روزه میشنویم و برخی مواقع ما را نا امید میکند و ما هم فکر میکنیم که دیگر نمیشود کاری کرد.در حالیکه اگر شما از یک متخصص بپرسید او به شما خواهد گفت نمودار اقتصاد سینوسی است یعنی هر مرحله اتفاقی می افتد و بعد از مدتی حتما دوره رونق می رسد و در این دوره افرادی میتوانند بهتر پول دربیاورند که دوران قبل را خوب پشت سر گذاشته باشند. و بقولی افرادی که از اقتصاد خراب پول در می آورند در اقتصاد رونق برای آنها پول درآوردن کاری ندارد.

و هیچوقت کل اقتصاد در حال نزول نیست هر زمان که قسمتی از بازار سقوط می کند قسمت دیگری در حال رشد است. در سال 2008 که ورشکستگی بزرگی برای آمریکا رخ داد و برخی شرکت های بزرگ ورشکست شدند ولی برخی شرکت ها مثل آمازون سود زیادی دادند البته آمازون از قسمت کتاب سود سرشاری بدست آورد زیرا مردم به کتاب خواندن و سبک زندگی جدید روی آوردند و این مسئله به ما نشان می دهد که هیچوقت کل اقتصاد به خواب نمی رود و سراشییبی سقوط  را در پیش نمی گیرد بلکه ما اگر باهوش باشیم و از قوانین اقتصاد بدانیم میفهمیم که در این شرایط باید کجا سرمایه گذاری کنیم.

 

اقتصاد نفتی

اقتصاد ایران چون بشدت وابسه به نقت است در زمانی که نفت ارزان می شود اقتصاد مشکل پیدا می کند و زمانی که نفت گران میشود اقتصاد رونق پیدا می کند.

در این سال یعنی  سال 97 نفت گران نیست و ما نفت ارزان به دنیا میفروشیم و تحریم ها هم مزیدی بر علت مشکلات بیشتر اقتصادی شده و در این شرایط باید ما هم سبک جدیدی از زندگی و مدیریت ارائه کنیم و بتوانیم در این زمان که همه برای بقا میجنگند ما برای سوددهی بجنگیم و این کار ممکن نیست مگر اینکه با شرایط و قوانین اقتصاد آشنا باشیم.

 

اقتصاد دانش بنیان

در قرن بیست و یکم دنیا دارد بسمت اقتصاد دانش بنیان یا اقتصاد بی وزن می رود یعنی اینکه ما بتوانیم از طریق دانش فنی وتخصص پول دربیاوریم وحتی این دانش را صادر کنیم و دیگر اقتصادهای نفتی مانند اقتصاد ایران در صدر جدول پولسازترین اقتصادهای دنیا نیستند.

شما اگر آمارهای سال های گذشته اقتصاد ایران را نگاه کنید میبینید که شرکت های دانش بنیان و اینترنتی بیشتر اقتصاد را در دست گرفته اند و اصطلاحا TURN OVER (گردش مالی) بالایی دارند.

پس ما باید در این زمانه به سلاحی به اسم دانش مسلح باشیم تا بتوانیم از این مسیر سخت اقتصاد امروزه عبور کنیم.

شما را دعوت می کنم در کارگاه سودآورترین بازارها و فرصت های سرمایه گذاری سال 97 با حضور دکتر کنعانی شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *