انسان توانگر

سمینار انسان توانگر برگزار شد

تالار بزرگ شهید آوینی بندرعباس روز دوشنبه مورخ ۱۱/۰۲/۹۶ پذیرای دو سخنران برجسته کشوری سرکار خانم دکتر سمیرا ذاکرانی و استاد گرانقدر محمد پیام بهرام پور و حضار و همراهان عزیزی بود که برای شرکت در همایش بزرگ انسان توانگر حضور یافته بودند . پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی کشورمان ایران همایش با سخنرانی خانم دکتر ذاکرانی آغاز گردید . محور اصلی سخنرانی ایشان به جنبه های وجودی انسان توانگر، ویژگی ها و خصوصیات او و اینکه چکارهایی میتواند انجام دهد، اشاره داشت.

انسان توانگرایشان با بیان شیوای خود و مثال های کاربردی از زندگی روزمره که هر انسانی در زندگی با آنها برخورد داشته است حق مطلب را ادا کرده و موضوع را برای حضار ملموس کردند . به طور مثال از تاثیرگذاری بیشتر قرص آسپرین ۵هزارتومانی به جای نوع ۱هزارتومانی آن صحبت به میان آمد که نشان از قدرت تلقین است زیرا قرص ها کاملا یکسان بودند فقط قیمت آنها متفاوت بود . و در ادامه افزودند : باید ابتدا قبول کنید که می توانید انسان توانگری شوید و بعد یاد بگیرید که چگونه انسان توانگری باشید وسپس تبدیل به یک انسان توانگر شوید.

سمیرا ذاکرانیاز دیدگاه دکتر ذاکرانی انسانهای توانگر دو ویژگی مهم دارند:

اول اینکه هدف گذاری صحیح و درست دارند و در واقع همواره سعی میکنند اهداف اضافی را در زندگی خود حذف کنند و ویژگی دوم را تصمیم گیری نامیدند زیرا انسانها هر لحظه از زندگی در حال تصمیم گیری هستند حتی کوچکترین اعمال ما هم در گرو تصمیمات ماست همانطور که ایشان فرمودند :

تصمیم های ما هویت و احساس ما را می سازند” .

در حاشیه سخنرانی هم شاگردان استاد سورپرایز ویژه ای تدارک دیدند و روز معلم را پیشاپیش به ایشان تبریک گفتند.

روز معلم مبارکو در انتها در جمع بندی مطالبشان به تفاوت بین تغییر و تحول اشاره کردند که تغییر به مرور زمان اتفاق می افتد ولی تحول یک شبه و به ندرت خواهد بود . درنهایت انسان فقط یکبار زندگی میکند پس زمان خود را با اهداف و تصمیم های اشتباه هدر ندهید . و تاکید بر کسب توانگری از طریق آموزش از سخنان پایانی ایشان بود .

شما به اندازه مهارت هایی که آموخته اید توانگر می شوید.

“دکتر سمیرا ذاکرانی”

سمیرا ذاکرانی

خبر خوب :

تمام مهارت ها یاد گرفتنی هستند و شما میتوانید با آموزش تمام آنها را یاد بگیرید.

و یادتان باشد زندگی آموختنی است و انسان توانگر همیشه در حال یادگیری و آموختن است.

پس از استراحتی کوتاه و صرف پذیرایی استاد محمدپیام بهرام پور به عنوان دومین سخنران بر روی صحنه حاضر شدند، از ویژگی های خاص و به یاد ماندنی سخنرانی های ایشان انجام بازی یا اصطلاحا “گیمیفیکیشن ” (به لاتین ” gamification” ) است که این سمینار هم از آن مستثنی نبود و نحوه پیام رسانی نورون های مغزی به این شیوه معرفی شد.

محمدپیام بهرام پور

انسان توانگراز نظر محمد پیام بهرام پور انسان توانگر به ۴ فاکتور شخصیتش باید توجه داشته باشد

  1. فکر درست
  2. فن بیان قوی
  3. روابط
  4. پول

استاد بهرام پور در صحبت هایش به نمودار گسترش نوآوری در جوامع اشاره کرد و جایگاه افرادی که برای انجام کاری آموزش میبینند را نشان داد .

“امروز کارهایی را انجام می دهم که دیگران حاضر نیستند انجام دهند،

تا فردا کارهایی را انجام دهم که دیگران قادر نیستند انجام دهند.”

محمد پیام بهرام پور

محمد پیام بهرام پور

سمینار با موضوع تکنیکهای یادگیری ادامه یافت زیرا از نظر ایشان تکنیک های یادگیری یکی از مسایل مهمی است که یک انسان توانگر باید داشته باشد و بدین منظور پیشرف خودشان در سالهای گذشته را به تصویر کشیدند . و نکته و مطلب مورد توجه حضار که در پایان، موضوع بحث آنها شده بود مدل ارتباط و نظریه دنیای مطلوب “ویلیام گلاسر” بود که استاد بهرام پور به طور مفصل به آن پرداختند .

انسان توانگر

در این سمینار قدری هم  به هوش مالی و شم اقتصادی پرداخته شد و گفته شد انسان توانگر باید از لحاظ مالی هم، توانگر باشد. و برای سخنان پایانی نویسنده کتاب انسان ۲۰۲۰ دنیای مطلوب را در ۴ مرحله خلاصه کرد:

  1. دنیای مطلوب چیست؟
  2. چه چیزهایی در دنیای مطلوب جا می گیرند؟
  3. چگونه میتوان در دنیای مطلوب رفت؟
  4. چگونه از دنیای مطلوب اخراج نشویم؟

محبوبیت ما در بین دوستان و روابط عالی با خانواده و نزدیکان در گرو دانستن این چهار مرحله مهم است .

انسان توانگرو در پایان سپاس از همراهی اسپانسر های برنامه جناب آقای یاوری  (مدیریت کترینگ سعادت)، جناب آقای هاشمی پور(مدیریت بازرگانی راشا پارس )، سرکار خانم کیانی ( مدیریت باشگاه کیان) ، جناب آقای واحدی زاده (مدیریت شرکت دابکو) جناب آقای خادمی پور (مدیریت ایده تابلو) و حضار عزیزی که حضورشان، انرژی و امید ما را برای داشتن هرمزگانی زیبا روزافزون میکند .

انسان توانگردیدارتان در دوره ها و سمینار های خانه کیفیت ایرانیان باعث افتخار و مسرت ماست.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *